תיקון טאבלט

 
טאבלט היא אופציה מצוינת לשימוש כאשר רוצים לגלוש על מסך גדול יותר ממסך הפלאפון אך לא להיות מחוברים למחשב. לכן הטאבלט הוא שימושי. הוא משמש פעמים רבות ככלי משחק לילדים שעדיין אין ברשותם טלפון נייד. במיוחד כשהוא משמש בעיקר את הילדים, יתכנו בטאבלט תקלות מדי פעם. מהן התקלות הנפוצות בטאבלט? מהן האפשרויות לתיקון טאבלט ובאילו מצבים עדיף לוותר על תיקון ולקנות חדש?
 

התקלות הנפוצות בטאבלט

 
  • תיקון מסך: מסך שנשבר הוא אחת התקלות המוכרות לא רק בטאבלט אלא גם בפלאפון. מסך הטאבלט מורכב משתי שכבות של מסכים: מסך תצוגה ומסך מגע. ברוב סוגי הטאבלטים, מלבד אלה של אפל, ניתן להפריד בקלות בין שני המסכים ולכן מחיר החלפת מסך תצוגה להחלפת מסך מגע כמעט זהה. ישנם יוצאי דופן כמו טאבלט של אסוס שבהם לדגמים שונים יש גם דגמים שונים של מסכים ונדרש ידע רב יותר וגם חלקי המסך עצמם יקרים יותר.

  • תיקון שקע הטעינה: תקלה מוכרת אחרת המביאה לתיקון טאבלט היא בעיה בשקע הטעינה. מנגנון הטעינה הוא רגיש יחסית. גם משיכה חזקה מדי וגם אבק ולכלוך להן חשוף השקע יכולים לגרום לבעיה. תיקון שקע הטעינה אינו עבודה מסובכת מדי וגם לא יקרה מדי.
 

למה לשים לב כשמביאים טאבלט לתיקון

 
מאז יצאו הטאבלטים לראשונה מעבדות רבות נפתחו כשהידע שלהן בטאבלטים או במכשירים סלולריים הוא מועט במקרה הטוב. יש גם כאלה שמסתמכים על היכולת שלהם לבצע תיקונים בבית ועל ההיכרות הבסיסית שלהם עם מכשירי טאבלט בכדי להצהיר על עצמם כמומחים לתיקון לטאבטים. בדקו היטב למי אתם מוסרים את הטאבלט לתיקון. בדקו שזו מעבדה שנמצאת שנים בתחום הטאבלטים והסלולרי, שהיא משדרת רצינות ואמינות. דבר נוסף שיש לשים לב אליו הוא חלקי החילוף. ישנם מקומות שנותנים חלקי חילוף מזויפים. מדובר על חיקוי מדויק של המקור כך שלא ניתן לשים לב לכך מראש. סימנים כמו בהירות ירודה של המסך, פחות חדות של התמונה יכולים להעיד על חלקים לא מקוריים. כשמדובר על טאבלטים סיניים, אין כלל חלקי חילוף בארץ ועדיף פשוט לקנות חדש על פני לנסות ולהשיג חלקים.
 
אצלנו בפיקס פלוס נתקן לכם את כל סוגי הטאבלטים. ברשותנו הידע והמקצועיות הנדרשים לתיקון מעולה והכל במחירים נוחים.